DOLAR 32,2855 0.04%
EURO 34,7325 -0.02%
ALTIN 2.402,140,09
BITCOIN 2034002-0.69422%
Rize

HAFİF YAĞMUR

12:18

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

MELYATDERELİLER AVRASYA MARATONUNDA

MELYATDERELİLER AVRASYA MARATONUNDA

28 Eylül 2021 21:53
MELYATDERELİLER AVRASYA MARATONUNDA
0

BEĞENDİM

 

 

Geleneksel hale dönüştürdüğümüz Avrasya Maratonuna bu yıl 50’ye Yakın  melyatdereli ile Birlikte koşacağız. Amaç Birlikte Asya’dan avrupa’ya beraber yürümek :). sizde Bize Katılın.

 

 

 

TARİH: 15 KASIM 2015 PAZAR GÜNÜ

ORGANİZASYON: MELYATDERELİLER AVRASYA MARATONUNDA

AÇIKLAMA: İstanbul Avrasya maratonuna dernek Olarak katılıyoruz. Halk koşusuna katılacak Derelilerimiz Bize ulaşabilirler)

BULUŞMA SAATİ: 09.00

BULUŞMA YERİ: Boğaziçi Köprüsü Metrobüs DURAĞINA Giden Merdivenler

 

maraton

 

Halk Koşusu irtibat Numaraları

0212 453 34 30 –   0212 453 30 35 –   0212 453 30 36 –  – 453 30 37 0212   0212 453 30 38

 

 1. İstanbul Maratonu Halk yürüyüşü etkinliğini completed Katılımcılar, yürüyüşün bitiş yeri Olan Dolmabahçe’de, göğüs numaralarını kaşeleterek aşağıda Bulunan İBB Spor A.Ş. tesislerinden kaşeli göğüs numaralarını IADE edip sertifika, tişört hatıra madalyalarını alabilirler ettik.

 

 

Dikkat:  Sertifika, tişört madalyalar aşağıda belirtilen tesislerden 30 Kasım 2015 Tarihine Kadar alınabilir ettik.

 

 

Yarışın Kasım 2015 15 Pazar Sabahı göğüs numarasını gösteren herkes belediye Otobüsleri yapılacağı, metrobüsler ettik Hızlı tramvaylardan ucretsiz yararlanabilecektir.

 

7:00-7:30 Maraton 15K 10K Sporcularını taşıyacak otobüslerin hareket saati ziyaretinde   Sultanahmet – Taksim

7:30-08:30 Halk Koşusu Sporcularını taşıyacak otobüslerin hareket saati   Mecidiyeköy

08:30 Eşya Otobüslerini noktasindan ayrılışı başlatmak

08:45 tekerlekli sandalye Başlat

09:00 Maraton (42 kilometre) 15K A.Ş. (15 kilometre) başlangıç

09:10 10K (10 kilometre) başlangıç

10:00 Halk Koşusu Start (melyatdereliler’in koşu zamanı)

 

 

 

 

 

 

İSTANBUL MARATONDA tarihe YOLCULUK

 

Tercüman Gazetesi Tarafından 1973 Yılında gündeme GETİRİLEN Asya’dan avrupa’ya koşma fikri, 1979 Yılında Bir grup Alman turistin girişimiyle gerçekleşebildi. 1 Nisan’da Yapılan ilk maratonu görenler, Eklendi bunun İyi bir ‘şaka’ oldugunu düşünmüşlerdi. Yıldan Yila Gelişen İstanbul Maratonu’nun zirveye taşınması imkb İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonlarıyla sağlandı.

 

Asya-Avrupa Koşusu Olarak Başlayan maratonun adı DAHA SONRA ki yillarda Avrasya Maratonu Olarak değiştirildi. Dünyanın, Tüm maratonlarında Olduğu gibi 2013 Yılında imkb, Avrasya Maratonu’nun adı, tanıtımı ettik Şehrin Adını ön plana çıkarmak Amacı ile İstanbul Maratonu Olarak değiştirildi.

 

Şimdi 36. İstanbul Maratonu Için heyecanlı Bir geri sayım başladı. Dev organizasyonun doğuşu Bu, gelişimi ettik Bugüne ulaşması zorlu Bir Süreci gerektirdi. Yüz bini aşkın sporseverin on iki kıtayı dostluk ziyaretinde centilmenlik duygusuyla birleştirmesi İstanbul Maratonu’nu dünyanın, en ilgi çekici maratonu Haline getirdi. 35 yaşına Kadar karşılaştığı engelleri aşarak Gündemdeki Yerini korudu. Nihayet İstanbul Maratonu Ve, yıllar ile Birlikte Türk sporu ziyaretinde İstanbullular Için Vazgeçilmez Bir şölen Havasına Kavuştu.

 

Nasıl Başladı?

1973 Yılında Tercüman Gazetesi Tarafından İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nden maraton koşulması fikri Ortaya atıldı. İlk Başta kamuoyuna Sıcak gelen öneri maalesef 1979’a Kadar sadece sadece düşüncede Kaldı. O yıl İstanbul’u Ziyaret eden Bir grup Alman amatör atletizm severin konuyu gündeme getirmesiyle, İstanbul Valiliği, Atletizm Federasyonu Karayolları Genel Müdürlüğü bir çalışma içerisine girdi, ettik. Hazırlık aşamasından Sonra nihayet Böyle Bir etkinliğin düzenlenebileceğine karar verildi. 1979 Yılında Büyük zorluklar ile yola çıkılarak başlamak alan o dönemki ismiyle “Asya-Avrupa Koşusu” Bir Avuç insanın katılımi ziyaretinde atletizme gönül verenlerin gayretleri ile gerçekleşebildi. İstanbul halkı o sıralarda yeni hizmete açılmış Olan Boğaziçi Köprüsü’nde yolun yarısının kapatılarak İnsanların köprüde koştuğunu görünce Eklendi bunun 1 Nisan şakası oldugunu zannetmişlerdi.

 

4 Fedakar İsim

İlk maraton, tertip komitesi Üyeleri Selahattin Yıldız, eski atlet Atletizm Federasyonu Başkanı Ali Ergenç, Ziya İğdebeli ile Osman Kazancıoğlu’nun çabalarıyla koşulabildi ettik. Düşük ve orta gelirli Bir Bütçe Büyük zorluklarla karşılaşan organizasyon ekibinin imdadına, Almanya’dan 60 gönüllü yetişti ettik. Simtel Hisarbank A.Ş. gibi kuruluşların desteğiyle mali sorunlar aşıldı. Diğer Bir sorun imkb Karayolları’nın Binlerce insanın tempolu bır sekılde Boğaziçi Köprüsü’nde koşmasının, güvenliği tehlikeye sokacağı endişesiydi. Asya-Avrupa Koşusu unvanıyla Tüm planlamalar yapıldıktan Sonra gegbekli önlemlerin alınmasıyla de 1 Nisan 1979’da “dünyanın, tek kıtalararası maratonu” aldı, başlar. 10, 20 42 ziyaretinde kilometrelik üç BÖLÜMDEN OLUŞAN yarışların yanı Sıra 15 kilometrelik Bir Yürüyüş etabı Daha eklendi.

 

Yarışın sembolü Olan seciminde 60 renklerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından da benimsenen turuncu-lacivert ettik kişilik misafir Alman takımının formalarından esinlenilmiştir. Büyük yankı uyandıran ilk yarışın Ardından Gençlik Spor Müdürlüğü, Beden Terbiyesi Atletizm Federasyonu A.Ş., yarışın Geleneksel Bir boyut kazanması Için çabalarını sürdürdüler. Ancak oldukca YÜKSEK Bir tempo GEREKTIREN maraton Süreci Ekonomik sosyal zorluklar yaşanmasına neden olabiliyordu ettik.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi damgası

Artan problemler NEDENİYLE, Atletizm Federasyonu Başkanı Ali Ergenç Dönemin Asya-Avrupa Koşusu’nun isim babalığını yapan Selahattin Yıldız ile, koşunun gerçek amacına ulasmasini sağlamak amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne organizatörlüğü Hibe etme karırını aldılar. Eleştiri Asya-Avrupa Koşusu 1982’den Sonra Yeni Bir Hüviyet kazandı Gecen Sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin himayesine Tartışmalar Uzun ettik. “Kıtalararası Avrasya Maratonu” Olarak yeniden isimlendirilen koşu, belediyenin Katkıları ile Daha renkli hale Gelirken, Geniş kitlelerin de ilgisini çekmeye başladı. Ilerleyen yillarda imkb tam anlamıyla dev organizasyona dönüştü Bir.

 

Recep Tayyip Erdoğan’la Zirveye Çıktı

Ödüller arttırıldı ettik başkanlığı görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan Döneminde Uluslararası yerli ziyaretinde yabancı isimler maratona katıldı, kategoriler Avrasya Maratonu, Büyükşehir Belediye. IAAF, AIMS gibi dünya atletizmini yöneten kuruluşlarından tebrik ziyaretinde destek alınmaya başlandı. Bu yillarda maratonun sportif yönünü güçlendirme hedefi doğrultusunda ilk defa dünya çapındaki yıldız atletler maratona davet havale. AYRICA Halkın katılımını arttırmak Için Geniş tanıtım ziyaretinde bilgilendirme kampanyası yürütülerek amacına ulaştırıldı. Avrasya Maratonu, ikinci Büyük ivmesini imkb İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile kazandı. İstanbul’da Yapılan Diğer Uluslararası etkinliklerden kazanılan Tecrübeler on iki kıta Arasındaki bu önemli Diğer yarışa da yansıdı.

 

1999 Yılında Deprem endişesi

 

1999 Yılına gelindiğinde, Türkiye’yi derinden sarsan 17 Ağustos depremi NEDENİYLE maratonun koşulup koşulmayacağı tartışılır hale geldi. Toplum Olarak Yaşanan üzüntünün yanı Sıra güzergâhın geçtiği Boğaziçi Köprüsü’nden Cardio anda Binlerce inanın koşması Bir riski meydana getirebilirdi. Ancak İstanbul Valiliği başkanlığındaki koordinasyon kurulu, organizasyonun yapılmasının Türkiye’nin Yaşadığı sıkıntılı dönemi atlatmasında Yararlı olacağına karar verdi. Köprü Üzerindeki riske karsilik imkb KATILIMCI Sayısı 75 bin kişiyle sınırlandırıldı. Yer Aldığı 1999 Avrasya Maratonu’nda Kişinin 75 bin Elde edilen gelirler de depremzedelere bağışlandı. Bu karar, bir spor şöleninin, toplumdaki Yardımlaşma duygusunu Ortaya çıkarması NEDENİYLE Diğer Ülkeler Tarafından örnek alındı. Depremden etkilenen birçok aile bu yardımlar Sayesinde Sorunlarının Bir kısmını çözme imkânını BULDU.

 

2000 Yılında Avrasya Maratonu Ekranlarda

2000 Avrasya Maratonu, Tarihinde önemli Diğer Bir Yer tutmuştur organizasyonun dev. Koşu, TRT, NTV, CNN Türk gibi yerli televizyon kanallarının yanı Sıra bütün, Dünyaca izlenen Eurosport kanalı vasıtasıyla naklen Yayınladı. Böylelikle Çevremdeki Kızlar uygulamasını hem Türk atletizminin bu alandaki başarısı, hem de İstanbul’un tarihi güzellikleri Doğal birçok Ülkeye görüntülü aktarıldı ettik. Reuters, Washington Post, AP gibi medya kuruluşlarıyla Birlikte Toplam 150 yerli ettik yabancı Gazetecinin koşuyu takip etmesi dikkat çekiciydi.

2000 yılının Bir Diğer Özelliği imkb; İstanbul’un 2008 Olimpiyatları Için Yaşadığı adaylık süreciydi. Maraton bu adaylığı güçlendirmek ziyaretinde Yerel Yönetim Olarak Büyükşehir Belediyesi’nin dev Organizasyonları başarıyla yapılabileceğini göstermesi Açısından Büyük Bir importance taşıyordu. Her türlü ayrıntı düşünüldü, sportif Başarı ettik yankılanma Için dünyanın, ünlü atletleri davet havale. 75 bin kişilik kısıtlamaya Rağmen aşırı ilgi NEDENİYLE bu sayının 100 bine yaklaşması vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ne Verdiği desteğin en açık göstergesiydi.

 

2001 Yılı En Sönük Yıl

Gerçek bir atletizm şölenine imza atan kamuoyunda Büyük beğeni toplayan maratonun mimarı Olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde, 2001 Yılında ilk kez yönetmelik engeliyle karşılaştı. 22. Avrasya Maratonu’nu düzenleme yetkisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu’na devredildi. 2001 Yılında 1700 kisi civarındaki KATILIMCI Sayısı ile maraton Tarihindeki En Düşük ve orta gelirli rakamlara rastlandı.

 

2002 Yılında Yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi

2002 Yılında KATILIMCI sayısının düşüklüğü de göz Önünde bulundurularak organizasyon yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne verildi.

 

2003 Yılında Cumhuriyet Coşkusu

 

Kıtalararası Avrasya Maratonu 2003 Yılında çok anlamlı Bir atmosfere tanıklık etti. Türkiye Cumhuriyeti 80. Kuruluş yıldönümünü kutlarken, Avrasya da 25. yaşına giriyordu. Bu on iki tarihin birbirine denk düşmesi NEDENİYLE organizasyon Büyük Bir coşku ile kutlandı. İnönü Stadı’nda gerçekleştirilen gösterilerde Cumhuriyet olgusu sık sık vurgulandı. Türk Kuşu’na Bağlı paraşütçülerin Yaptığı hareketler, tribünleri dolduran Binlerce İstanbullu Tarafından uzun Süre alkışlandı. Spordan Sorumlu Devlet bakanı Mehmet Ali Şahin ile Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın dekar ziyaretinde Yer Aldığı törenlere sporseverlerin Yoğun katılımi iki katına çıkardığı gözlendi.

 

2004 Yılında coşkulu Maraton

Avrasya Maratonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ilk görev yılı Olan 2004’te Büyük Bir coşkuyla katılımla gerçekleştirildi ettik. İstanbul Genelinde yürütülen Geniş tanıtım kampanyası ile güzergah onu zamankinden Daha renkli görüntülere sahne oldu.

 

2005 Yılında Savaşsız Barış İçinde Bir Dünya İçin

Avrasya gerçekleştirilen 2005 Yılında Maratonu barış icinde Bir dünyaya adandı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Muammer Güler, A.Ş. Diğer ilgililerle Birlikte Çeşitli Ülkelerden çocuklar, Boğaziçi Köprüsü uzerinde barış güvercinleri uçurdular. AYRICA bu Yıldan itibaren ODALAR VE DETAY yurtdışı iletişim merkezleri açıldı.

 

2006 Yılında CIPLI Sisteme geçildi

 

2006 Yılında artırılan ödül miktarları atletlerin A.Ş. derecelerini ölçen Anında elektronik zamanlama cipi Sayesinde maraton ciddi Bir ivme kazandı. Avrasya Maratonu bu Yıldan itibaren ODALAR VE DETAY Uluslararası takvimde saygın Bir yeri olan, elit atletler ziyaretinde yüz bini aşkın sporseverin Katıldığı Bir organizasyon kimliğini kazandı.

 

2007 Yılında İnönü’de Son finis

 

Yaşanabilir Bir Kent sloganıyla koşulan Sağlıklı Çevre, sağlıklı Nesiller, İstanbul halkinin spor yapma bilincini geliştirmeyi amaçlayan Avrasya Maratonu İnönü Stadyumu’nda oğlu finişi gerçekleştirildi.

 

2008 Yılında “Gümüş Etiketi”

2008 Yılında gegbekli kriterler sağlanarak Avrasya Maratonu Gümüş Etiket nişanına Sahip Dünyadaki 21 maraton Arasındaki Yerini alarak “Gümüş Kategori” ye yükseldi. Kot giderilmesi parkura tarihi Özellik kazandırılması amacıyla finis Noktası Beşiktaş’tan Sultanahmet’e alındı ​​ettik farkının. AYRICA bu Yıldan itibaren ODALAR VE DETAY Avrasya Maraton Fuarı düzenlenmeye başlandı. Etiyopyalı atlet Haile Gebrselassie Rekortmen Maraton Fuarına katıldı. Adım Adım oluşumu ile “Sosyal Sorumluluk Partneri” uygulamasına geçildi.

 

2009 Yılında Çevrimiçi Kayıt Sistemi ile CIPLI Koşularda Katılım Rekoru

 

İnternet Online olarak gerçekleştirilmeye başlandı Üzerinden Kayıtlar 2009 yılı itibari ile Avrasya Maratonu ile ilk Yılında ziyaretinde kayıt rekoru kırıldı. CIPLI koşulara 5 kıta, 71 ülkeden 7630 kisi kayıt Yaptırdı. 8 Km Halk Koşusu katılımcıların derecelerinin ölçülebilmesi Için “CIPLI” Olarak da koşulmaya başlandı.

 

2010 Yılında Köprü Üzerinde 200 bin kişi

 

Posta otomatik 2010 Yılında ettik cep telefonu mesajı ile bilgilendirme sistemine geçildi. 2010 Yılında Altın Kategori’ye Geçiş Eurosport A.Ş. canlı yayını İçin Gerekli girişimlerde bulunuldu. Ilk kez sağlıklı yaşam İstasyonları Kuruldu. Uluslararası İlişkiler geliştirildi. Prag Boston temsilciler Gönderildi ettik gözlemciler Rotterdam Maratonlarına A.Ş. Roma Başta olmak Üzere londra, Berlin, Frankfurt, Paris, New York, ettik. Internet sitesi Türkçe İngilizceden Sonra Almanca A.Ş. Olarak da Hizmet vermeye başladı. AYRICA uzun yıllar sonra yeniden Sponsorluk Faaliyetlerine adım atılarak Akşam Gazetesi’nin ana sponsorluğunda resmi ziyaretinde tedarik sponsorlarının desteğine başvuruldu. Yoğun çalışmalar sonucunda CIPLI koşulara 5 kıta, 85 ülkeden 8380 kisi kayıt yaptırarak Maratonun Katılım rekoru Bir kez Daha kırıldı. Binlerce Kişinin Katıldığı Halk Koşusu’na 2010 Yılında Yaklasik 200 bin kisi katıldı onu Yıl AYRICA.

 

2011 Yılında Hedef “Gold Label”

 

“Altın Kategori” ye Geçiş Için çalışmalar yapılmaya başlandı. IAAF’ın belirlemiş Olduğu Tüm kriterlerin Yerine getirilmesi ile 2012 yılı Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu Altın Kategori’ye Kabul edilerek Dünya’nın en iyi 17, avrupa’nın en iyi 7 Maratonu’ndan biri olma unvanını Elde etti. 2011 Yılında, Maraton Fuarı Feshane Fuar Kongre Merkezi’nden İstanbul Kongre Merkezi’ne taşınarak ettik Türkiye’nin En Büyük spor fuarı düzenlendi ettik Maraton Fuarı dünya maratonlarının Fuarları ile Cardio seviyeye ulaştırıldı.

 

CIPLI Halk Koşusu’nun adı 8 Km Koşusu Olarak değiştirildi. Yine 8 Km başlayacak koşusunun – bitiş yerleri başlama saati değiştirildi ettik. Halk Koşusu’nun adı halk yürüyüşü Olarak değiştirilerek, koşu ettik Yürüyüş Kategorileri net bır sekılde birbirinden ayrildi. Halk yürüyüşü, tişört – madalya dağıtımları Spor A.Ş. tesislerinden yapıldı. Avrasya Maratonu internet sitesi yenilendi.

 

2012 Yılında İsim Sponsorluğunda Dev Bir İsim, Vodafon e İstanbul Avrasya Maratonu

Vodafone’nun İsim Sponsoru olmasıyla yarışın adı Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu oldu. IAAF Tarafından Altın Kategori’ye kâbil Edilmiş Olan Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu ilk kez Altın Kategori’de düzenlendi. 8 Km başlatmak Koşusu Noktası ÖNE çekilirken, Fındıklı’dan Tophane’ye TAŞINDI Noktası bitirmek. Iphone Android işletim sistemli telefonlar Için Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu internet sitesi aplikasyonu yapıldı ettik. Sosyal Sorumluluk Partneri Adım Adım oluşumu bünyesinde Bulunan Sivil Toplum Kuruluşları’na, bağış Karşılığı Maraton Fuarı’nda 2000 kişilik, Yardımseverlik Koşusu records alındı. Onun km’ye “km” itibaren ODALAR VE DETAY 5. Km’den işareti konuldu. Her 5 km’de Bir elektronik kronometre konuldu. Tüm bu çalışmalar neticesinde CIPLI koşu kayıtlarında; 6 kıta, 88 ülkeden Toplam 13,006 KATILIMCI ile Tüm zamanların Katılım rekoru kırıldı.

 

2013 Yılında Avrasya Maratonu’nun İsmi İstanbul Maratonu Olarak Değiştirildi

Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu ismi dünyanın, Tüm maratonlarında Olduğu gibi, tanıtımı ettik Şehrin Adını ön plana çıkarmak Amacı ile Vodafone İstanbul Maratonu Olarak değiştirildi. Vodafone İstanbul Maratonu 2. kez IAAF Tarafından Altın Kategori’ye Kabil edilerek Dünya’nın en iyi 24 avrupa’nın en iyi 11 Maratonu Arasında Yer aldı. 8 Km değiştirildi Olarak 10 Km Koşusu. 10 Km koşusunun finis yeri Tophane’den İstanbul Ticaret Üniversitesi Önüne (Eminönü) alındı. 15 Km Koşusu finis yeri Sultanahmet’ten İstanbul Ticaret Üniversitesi Karşı caddesine alındı. Vodafone İstanbul Maratonu Resmi Sosyal Sorumluluk Partneri, 11 STK ile Damlaya Damlaya oldu bünyesindeki. Maraton Fuarı İstanbul Kongre Merkezi’nden, Sinan Erdem Spor Salonu’na alındı ​​Spor. 6 kıta, 97 Ülke 19,257 ziyaretinde Kayıtlı KATILIMCI ile 5. Yılda da Ülke ziyaretinde KATILIMCI Sayısı rekoru kırıldı.

 

2014 Yılında İstanbul Maratonu 3. Kez Altın Kategoride

Vodafone İstanbul Maratonu 3. kez IAAF Tarafından Altın Kategori’ye Kabil edilerek Dünya’nın en iyi 22 avrupa’nın en iyi 11 Maratonu Arasında Yer aldı. Ilk kez gerçekleştirilen Gönüllülük projesi Kapsamında 2.500 gönüllü eğitilerek Maratonun başlangıç ​​noktasindan finis noktasına Kadar onu kademede görev aldı. Yeşil Maraton adaylığı Için çalışmalara başlandı. 6 kıta, 119 ülkeden 25.000 KATILIMCI ile 6. Yılda da Ülke ziyaretinde Kayıtlı KATILIMCI Sayısı rekoru kırıldı

 

KAYNAK: istanbulmarathon.org

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  37 +64 99
 2. Fenerbahçe

  37 +62 96
 3. Trabzonspor

  37 +17 64
 4. Başakşehir

  37 +10 58
 5. Beşiktaş

  37 +6 56
 6. Genişlet
 7. Kasımpaşa

  37 -4 53
 8. Alanyaspor

  38 +3 52
 9. Sivasspor

  37 -8 51
 10. Ç. Rizespor

  37 -8 50
 11. Antalyaspor

  38 -5 49
 12. Adana Demir

  37 -3 44
 13. Samsunspor

  37 -8 43
 14. Kayserispor

  37 -12 42
 15. Konyaspor

  37 -11 41
 16. Gaziantep FK

  37 -8 41
 17. MKE Ankaragücü

  37 -4 40
 18. Hatayspor

  37 -9 38
 19. Karagümrük

  37 -5 37
 20. Pendikspor

  37 -30 37
 21. İstanbulspor

  37 -47 16
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.